Dostane šancu? 2 kluby NHL, kde by sa Tomáš Tatar dokonale hodil!

Na Slovensku aj v zámorí sa takmer každý deň špekuluje o tom, s kým podpíše zmluvu voľný hráč Tomáš Tatar. Najnovšie je jeho meno spájané najmä s dvoma klubmi zámorskej profiligy. Ktorý si vyberie?

Od otvorenia trhu s voľnými hráčmi ubehol už bezmála mesiac, ale viacero zvučných mien je stále bez nového klubu. Medzi najväčšími voľnými hviezdami nájdeme napríklad Patricka Kanea, ktorý sa ale do nového podpisu nehrnie kvôli zdravotným komplikáciám.

Ďalšou stále voľnou hviezdou je tiež Vladimir Tarasenko, ktorý v minulej sezóne vymenil St. Louis Blues za New York Rangers. Jedným z najznámejších hráčov, ktorí ešte nepodpísali nový kontrakt, je aj slovenský krídelník Tomáš Tatar.

V prípade Tatara sa už šepkalo o viacerých kluboch, kde by eventuálne mohol zakotviť. V posledných dňoch sa ale skloňujú najmä dva tímy, kam by sa 32-ročný Slovák určite hodil.

Anaheim Ducks

Anaheim Ducks je od začiatku leta jedným z tímov, o ktorom sa hovorí, že by tam Tomáš Tatar mohol zamieriť. Okrem príjemného počasia v Anaheime je navyše tím Ducks v prestavbe, takže by pravdepodobne Tatar dostal aj dostatok herného priestoru na ľade.

Ak by bol „Trto“, ako ho prezývajú, v dobrej forme, pred trade deadline by ho navyše vedenie mohlo vymeniť do silnejšieho tímu a získať za neho napríklad voľby v drafte.

Káčeri už podobný krok urobili v minulej sezóne, kedy na jeden rok podpísali známeho švédskeho obrancu Johna Klingberga. Pred uzávierkou prestupov bol vymenený do Minnesoty. Len pre info doplníme, že počas aktuálneho leta podpísal ako voľný hráč zmluvu s Torontom.

tomas tatar 1

Edmonton Oilers

Tím okolo hviezdneho dua McDavid a Draisaitl má vysoké ambície a skúsený hráč v podobe Tatara by sa do druhej, prípadne tretej formácie určite hodil. V neprospech Edmontonu hovoria najmä nepriaznivé klimatické podmienky, predsa len toto mesto v kanadskej provincii Alberta nepatrí medzi hokejistami NHL k najvyhľadávanejším lokalitám.

Na druhej strane však Olejárov vedie muž, ktorý Tatara do NHL draftoval. Reč je o niekdajšom generálnom manažérovi Detroitu Red Wings Kenovi Hollandovi. Ten je momentálne práve šéfom Edmontonu. Funkciu GM tu zastáva od sezóny 2019/20.

V ktorom z týchto dvoch tímov by mal hrávať Tomáš Tatar, ak si môže vybrať? Prípadne by ste ho chceli vidieť v inom drese? Dajte nám vedieť do komentárov.

Len pre úplnosť doplníme, že Tomáš Tatar strávil uplynulé dva ročníky v tíme New Jersey Devils, kde mal ročný plat vo výške 4,5 milióna dolárov. V poslednej sezóne odohral v základnej časti všetkých 82 zápasov s bilanciou 48 bodov za 20 gólov a 28 prihrávok.

tatar 2

Zdroj: The Athletic | Foto: YouTube