Budete prekvapení: V týchto troch kluboch chcel hrať slávny Wayne Gretzky!

Klik

Wayne Gretzky je jeden z najslávnejších hokejistov histórie, ktorého asi netreba fanúšikom bližšie predstavovať. V akých tímoch si chcela legendárna 99-ka zahrať? Budete prekvapení!

Wayne Gretzky vstúpil do NHL v drese Edmontonu Oilers. V tomto kanadskom tíme dosiahol aj najväčšie úspechy svojej kariéry, vrátane štyroch sezón, v ktorých zaknihoval cez 200 bodov a tiež tu štyrikrát vyhral Stanley Cup.

Neskôr ešte najproduktívnejší hráč v histórii NHL hrával za Los Angeles Kings, krátko za St. Louis Blues a kariéru ukončil ako člen New York Rangers. Jeho vysnívané kluby boli ale úplne iné.

Jeho veľkým hokejovým vzorom bol Gordie Howe a preto jedným z klubov, kde chcel mladý Wayne Gretzky hrávať, bol Detroit. Otec Walter Gretzky mu však poradil, že v Detroite bude navždy len jeden Gordie Howe. Preto sa mladý Wayne rozhodol skúsiť niečo iné.

wayne gretzky 2

Vo svojej knihe dávnejšie Wayne spomínal, že vždy túžil zahrať si za Toronto Maple Leafs. Narodil sa totiž v meste Brantford, ktoré je len hodinu jazdy od Toronta. Navyše, Javorové listy patria už dlhodobo medzi najslávnejšie hokejové kluby sveta vôbec.

Čo však ale možno mnohých prekvapí najviac, Wayne Gretzky túžil obliekať aj dres Buffala Sabres. V dobe, kedy mladý Wayne vstupoval do profesionálneho hokeja, hralo Buffalo podľa jeho slov atraktívny a technický hokej.

Spolu s Detroitom a Torontom sú Sabres zároveň geograficky najbližší tím k jeho spomínanému rodisku. Môžeme sa len dohadovať, ako by vyzerala jeho kariéra, keby sa skutočne niekedy stal hráčom Sabres, Red Wings alebo Maple Leafs.

Wayne Gretzky

Zdroj: Bladeofsteel.com | Foto: YouTube