Fanúšikovia Detroitu: „Nech si naši tvrdí chlapci počkajú na Slafkovského a ukážu mu…“

Klik

Fanúšikovia Detroitu Red Wings sa nevedia zmieriť s „len“ dvojzápasovou stopkou pre Juraja Slafkovského po tom čo narazil na mantinel ich hráča Matta Luffa. Ten kvôli zraneniu vynechá niekoľko týždňov. Vyzývajú dokonca na soc. sieťach na „pomstu“!

„Povedali, že zohľadnia rozsah zranenia. Vôbec tak neurobili. Disciplinárka NHL je jeden veľký vtip,“ hneval sa v príspevku jeden z fanúšikov Red Wings.
Ďalší pritvrdil a vyzýval na pomstu slovenskému útočníkovi: „Na konci januára hráme s Montrealom zase. Nech si naši tvrdí chlapci na Slafkovského počkajú a ukážu mu, čo je severoamerický hokej.“

Vyzerá to tak, že Slafkovský to v zápasoch proti Detroitu nebude mať ľahké…

slaf detoit

Podľa Boba Heyrmana z portálu Fansided mal byť trest pre Slafkovského prísnejší. „Zákroky, aké predviedol Slafkovský, patria v hokeji medzi najnebezpečnejšie. Luff stál meter od mantinelu, otočený chrbtom k súperovi, nemal sa ako brániť. Aby sa nestávali podobné situácie, NHL zaviedla tzv. bezdotykové zakázané uvoľnenie. Luff mohol dopadnúť oveľa horšie, poraniť si krk či chrbticu. Ak liga chce, aby takéto zákroky zmizli, musí udeľovať tvrdšie tresty. Napríklad aj stopky na 10 či 15 zápasov, pre opakovaných previnilcov dvojnásobok. Hráči by rýchlo pochopili, že si na také niečo musia dávať veľký pozor!“ vysvetlil Heyrman.