Habsfanatics: „Nela Lopušanová sa môže stať prvou draftovanou hráčkou do mužskej NHL!“

Čerstvo 15-ročná slovenská hokejistka Nela Lopušanová začína naplno žiariť vo svetovom ženskom hokeji. Už o pár rokov však môže poriadne šokovať aj v tom mužskom. Zámorský web Habsfanatics totiž o nej hovorí ako o hráčke, ktorá môže byť ako prvá žena draftovaná do mužskej NHL.

„Mali by ste si zapamätať jej meno, pretože bude ďalšou senzáciou v ženskom hokeji,“ píše sa na webe. Autor sa takisto rozplýva nad jej 19-bodovým zápasom proti Košiciam.

Lopušanová je aktuálne druhá v bodovaní svojho tímu Vlci Žilina v chlapčenskej extraligy do 16 rokov. Nazbierala 43 bodov len v trinástich zápasoch. Na prvého v bodovaní stráca len tri body, pritom ale odohrala o 6 zápasov menej.

lopusanova nela

„Niektorí veria, že Lopušanová môže byť prvou ženou draftovanou do NHL. Už teraz sú nadšení z možnosti, že by bola draftovaná v prvom kole. Ale musíme si počkať na draft 2026, ktorý je stále veľmi ďaleko.“ pokračujú chválospevy na Lopušanovú.

Nela sa k hokeju medzi mužmi vyjadrila takto: „S mužmi je to fyzicky o niečom inom ako so ženami, keďže tam nehráme do tela. Navyše, myslím si, že to je aj nereálne, aby som hrávala s dospelými mužmi.“

Pre zaujímavosť, Nela Lopušanová má v chlapčenskej súťaži do 16 rokov v priemere viac bodov na zápas, ako mal v rovnakom veku Juraj Slafkovský, jednotka draftu NHL pre rok 2022(3,3 bodu : 2,3 bodu).

Na MS do 18 rokov vo Švédsku sa talentovaná Slovenka ako prvá žena v histórii úspešne presadila gólom, ktorému sa hovorí „Michigan“.