Jágr do Penguins za milión: Ako je to naozaj?

Klik

V zámorí sa čoraz viac začína špekulovať o veľkom návrate. Jaromír Jágr do Penguins na ročnú zmluvu? Ako je to naozaj?

Vedenie Pittsburghu Penguins prevzal pred aktuálnou sezónou GM Kyle Dubas. Ten sa preslávil zaujímavými kontraktmi a výmenami vo svojom predchádzajúcom pôsobisku. Toronto Maple Leafs ale pod jeho vedením nedokázalo splniť cieľ a dostať sa ďalej ako do druhého kola play-off.

Už aj v Pittsburghu sa Dubas postaral o pár prekvapení. To najväčšie prišlo nedávno, keď zo San Jose Sharks priviedol známeho švédskeho zadáka a aktuálneho víťaza Norris Trophy Erika Karlssona. Pridá sa k tímu veteránov aj Jaromír Jágr?

Podľa niektorých správ by Jágr do Penguins mohol prísť na jeden rok a jeho ročný plat by sa mal pohybovať na úrovni ligového minima, čo je aktuálne 750 tisíc. Niektoré zahraničné médiá ale píšu aj o kontrakte za milión ročne.

Pravdou však je, že informáciu Jágr do Penguins zatiaľ nepotvrdil žiadny zástupca klubu, hráča a ani nikto z renomovaných žurnalistov, prezývaných insiderov. Preto sa zdá, že Jágr Gordieho Howa, ktorý hrával v NHL po 50-ke, už nenapodobní a ide skôr iba o zbožné prianie niektorých fans.

Len pre info doplňme, že Jágr do Penguins by bol veľký návrat strateného syna. Slávna 68-ka tu pôsobila v rokoch 1990-2001 a JJ dvakrát s Tučniakmi vyhral Stanley Cup. V rokoch 1991 a 1992. Po odchode Maria Lemieuxa do športového dôchodku bol dokonca niekoľko rokov kapitánom a najväčšou hviezdou tímu.

Jágr do Penguins

Zdroj: Hokej.cz | Foto: Twitter