Rafael Nadal si na účet môže potenciálne pripísať ďalšie štyri grandslamové výhry

Klik

Robin Söderling, jeden z dvojice hráčov, ktorí na Roland Garros porazili Rafaela Nadala (deväť rokov dozadu vo štvrtom kole), vo štvrtok povedal, že Španiel by mohol k svojim desiatim už získaným titulom pridať ešte štyri. Podľa neho síce nepodáva také výkony ako pred piatimi, desiatimi rokmi, ale stále je tam len malý rozdiel. Ak sa mu podarí sezónu dokončiť bez zranenia, nie je nič, čo by mu zabránilo vyhrať ešte dva, tri, dokonca i štyrikrát.

nadal1

Nadal berie každý zápas rovnako vážne

Nadal je vo svojich 32 rokoch stále tak uznávaný ako v deň, keď ohlásil svoj príchod víťazstvom nad Marianom Puertaom v roku 2005 a začal tak jednu zo skvelých športových odyseí. Jeho kvality dokazujú aj jeho aktuálne výsledky na French Open, podľa ktorých v poslednom zápase porazil aj Argentínčana Del Potroa 3-0 na sety. Nadal tvrdí, že jeho aktuálny stav nie je ani výhodou ani prekážkou. Podľa vlastných slov na kurt vždy vstupuje s tým, že ho čaká ťažký zápas, v ktorom môže vyhrať aj prehrať. Ani búrlivé parížske počasie mu veľmi nepomáha. V rozhovoroch uvádza, že búrka ho zobudila už aj o tretej ráno a mal problém zaspať. Mimo toho sa však snaží dopriať si kvalitný odpočinok.

Vo výhre mu nič nebráni

Söderling doňho vkladá obrovské nádeje. Myslí si, že hoci nadal vyhral desaťkrát, je tu preto, aby zvíťazil aj jedenásty raz. Podľa neho pôsobí stále hladnejšie po výhrach ako keď zvíťazil po prvýkrát a nestratil žiadnu motiváciu. Dodáva, že je skvelé ho pozorovať a jeho backhand je skutočne pozoruhodný. Aj keď mu naň protihráči nahrávajú s obrovskou silou, veľmi dobre bráni. Söderling si myslí, že jediný spôsob, akým je možné Španiela poraziť, je hrať proti nemu naozaj agresívne. A to je nesmierne náročná úloha, pretože je potrebné veľa riskovať. Ale nič nie je nemožné.

Konkurencia z Talianska?

Ďalším favoritom by mohol byť aj Marco Cecchinato. Víťazstvo by preňho bolo jednou veľkou rozprávkou –  a zatiaľ aj je. 25-ročný Talian, ktorý je vo svetovom rebríčku na 72. mieste, zvíťazil na Roland Garros vo svojom piatom zápase v štvrťfinálovom kole za 3:26 hod. A to nie nad hocikým. V napínavom stretnutí z turnaja vyprevadil bývalého šampióna, Novaka Djokovica. Talian má však na krku už takmer tri roky obvinenia zo zmanipulovania zápasu, no kvôli technickej chybe zo strany Talianskej federácie hrá ďalej. Cecchinato mal so svojím kamarátom, Riccardom Accardim, komunikovať prostredníctvom aplikácie o tom, že vďaka nemu by mohol získať späť straty zo stávok na taliansky futbal. Acardi a jeho otec použili viaceré kontá na to, aby si stavili na Cecchinata na výsledok 7-1, kde mal Talian prehrať v zápase s Kamilom Majchrzakom, čo aj urobil. Ten ale všetky obvinenia odmieta a k vyšetrovaniu sa nevyjadrujú ani kompetentné organizácie.