Réway má nový klub: Podpísal na Slovensku!

Slovenský hokejový útočník Martin Réway má nový klub. Podpísal na Slovensku s tímom Liptovský Mikuláš. Pôjde už o jeho štvrtý klub v našej najvyššej súťaži.

Martin Réway má za sebou úspešné pôsobenie v tíme HK Spišská Nová Ves. Na východe Slovenska sa mu darilo. V trinástich zápasoch základnej časti nazbieral 13 bodov za päť gólov a osem prihrávok. Ďalších dvanásť bodov (3+9) pridal v trinástich dueloch play-off.

Ešte predtým začínal sezónu 2022/23 v druhej nemeckej lige. Tam za tím EHC Freiburg odohral 20 zápasov s bilanciou 23 kanadských bodov (6+17).

Okrem spomínanej Spišskej Novej Vsi pôsobil Réway predtým v ďalších dvoch slovenských kluboch. Za HC Košice hrával v sezóne 2020/21. V ročníku 2019/20 odohral 7 stretnutí za HK Poprad. Jeho nový zamestnávateľ HK 32 Liptovský Mikuláš je tak pre neho štvrtým slovenským klubom v našej najvyššej súťaži.

Okrem toho si zahral napríklad aj za Slovan Bratislava v KHL, či dva zápasy za Dolný Kubín v slovenskej tretej lige. Zatiaľ nebola zverejnená dĺžka kontraktu, ale predpokladá sa, že 28-ročný Martin Réway sa Mikulášu upísal na jeden rok.

Okrem už vyššie spomenutých tímov Martin v minulosti obliekal napríklad aj dres Sparty Praha, Gatineau Olympiques v zámorskej juniorke QMJHL alebo švajčiarskeho celku HC Fribourg-Gottéron.

Na farme AHL odohral 5 duelov za tím Laval Rocket, v druhej švédskej lige si zahral za Tingsryds AIF.

reway clanok

Zdroj: Peter Zagiba RTVS | Foto: Facebook