Si sa zbláznil, do Calgary? Najlepšia hokejová spomienka na výmenu!

Bývalý vynikajúci český obranca Ladislav Šmíd je jedným z mála hráčov, ktorí si zahrali za obidvoch odvekých rivalov z provincie Alberta. Známy zadák obliekal aj dres Edmontonu, aj Calgary. V rozhovore si vtipne zaspomínal na túto netradičnú výmenu!

Ladislav Šmíd bol do NHL draftovaný Anaheimom, ale už po roku bol vymenený do Edmontonu. Mladý prospekt, ktorého Ducks draftovali v roku 2004 ako celkovú 9-ku, bol súčasťou balíčka hráčov za legendárneho Chrisa Prongera.

V Edmontone sa Šmíd vypracoval na stálicu zadných radov a Olejárom bol verný celých 8 sezón. Práve v tej ôsmej prišiel trejd. Český obranca síce vďaka svojmu agentovi tušil, že bude vytrejdovaný, ale rozhodne nečakal, že to bude práve do Calgary.

Pozrite si krátke video nižšie, ktoré je úryvkom z jeho rozhovoru pre český podcast Bomby k tyči. Ladislav Šmíd tam veľmi vtipne spomína na svoj trejd do Calgary a je na ňom vidieť, že aj po rokoch v ňom táto výmena zanecháva veľké emócie.

Ladislav Šmíd: Do Calgary? Ses zbláznil!

Len pre úplnosť doplníme, že Šmídove pôsobenie v Calgary bolo do veľkej miery ovplyvnené zranením krku, kvôli ktorému musel predčasne ukončiť svoju kariéru v NHL. V profilige odohral za tieto dva celky dovedna 583 duelov.

Posledných 5 rokov kariéry strávil v českom Liberci, pričom počas celej doby bol jednoznačne najlepším a najvšestrannejším obrancom celej súťaže. S aktívnym hokejom skončil v roku 2022 a v súčasnosti pracuje ako development kouč v juniorskom tíme Edmonton Oil Kings.

smid 1
smid 2

Foto|Video: YouTube