ŠK Slovan dokončuje prestup prvej posily, ide o reprezentanta

Futbalový Slovan prekvapil v posledných týždňoch veľkým odlivom hráčov z kádra, pričom nepriniesol do tímu žiadne nové posily. To by sa však už malo zmeniť. Slovan Bratislava má totiž „na lane“ dvadsaťpäťročného gambijskeho stopéra zo švédskeho IF Elfsborg Maudo Jarjuého. Podľa švédskych médií má ísť o hosťovanie do konca sezóny s opciou na trvalý prestup.

Ten si zahral aj v druhej portugalskej lige za Gil Vicente. Vyskúšal si pôsobenie v Azerbajdžane za FK Sabail a hral aj v rakúskej lige za Austriu Viedeň.
Hráčom Elfsborgu je od februára 2021. V minulej sezóne odohral iba 10 ligových duelov. V marci 2021 si pripísal dva štarty za Gambiu v kvalifikácii na Africký pohár národov.

Maudo Jarjue slovan

Od jesene trénuje so Slovanom Sharani Zuberu. Nastupuje aj v prípravných stretnutiach pred jarnou časťou. Od júnového konca v Dunajskej Strede je bez klubu. Z hosťovaní sa vrátili Filip Lichý (Ružomberok) a Adler Da Silva (Michalovce).

Zo Slovana odišiel Alen Mustafič (Odense), Myenty Abena (Ferencváros), David Hrnčár (Beveren), Ibrahim Rabiu (rozviazal zmluvu). Na hosťovanie do Skalice Žan Medved. Eric Ramírez a jeho zotrvanie je zatiaľ neisté.
Klub mal rokovať aj o odchode Ucheho Agba či Ivana Šaponjiča.

Súpisku na vyraďovaciu časť Konferenčnej ligy musí Slovan odovzdať do 2. februára. Registrovať môže troch nových hráčov.