Tréner Montrealu o Slafkovskom:“Som šťastný z toho chlapca…nič iné som nečakal“

Klik

Juraj Slafkovský strelil proti Arizone prvý gól svojej kariéry v NHL. V Bell Centre ho potešila reakcia fanúšikov domáceho Montrealu Canadiens.

„Je to splnený sen. Brendan Gallagher mi povedal, aby som sa postavil a zamával fanúšikom. Myslel som si: ‚Panebože, to nedokážem. Nemôžem sa postaviť! Ale aj tak som zodvihol ruku smerom k tribunám,” tešil sa slovenský talent.

Kapitán Canadiens Nick Suzuki povedal na adresu jednotky draftu: „Bude to pre neho úľava. Trochu ho to trápilo. Dodá mu to sebadôveru. Povedal som mu, že keď strelí svoj prvý gól, ostatné už pôjdu ľahšie.”

Ďalší z tohtosezónnych nováčikov Montrealu Canadiens tvrďas Arber Xhekaj s hrdosťou vyhlásil: „Vidieť ho dať prvý gól je úžasné. Dokázal to ešte pred métou 10 zápasov v NHL. Je to niečo veľké. Som na neho hrdý, zaslúži si to.”

Svoju radosť neskrýval ani tréner „Habs“ Martin St. Louis: „Som šťastný z tohto chlapca. Na osemnásťročného mladíka, prvú voľbu v celkovom poradí draftu, je tu v Montreale veľký tlak, fanúšikovia urobili pekné gesto, aby ho povzbudili, keď strelil svoj prvý gól. Nič iné som nečakal, máme veľkolepých fanúšikov.”