Tréner Montrealu St.Louis o Slafkovskom:“Nech urobí aj milión chýb…“

Juraj Slafkovský by mal nastúpiť zo stredy na štvrtok v drese Montrealu na úvodný zápas jeho klubu v NHL proti Torontu. Pred zápasom sa o ňom rozhovoril tréner „Habs“ Martin St.Louis.

„Chceme, aby bol na ľade voľný. Nechcete zbytočne prekoučovať osemnásťročného mladíka,“načrtol tréner stratégiu okolo draftovej jednotky pre televíziu Sportsnet.
„Keby sme ho preťažili informáciami, začal by príliš váhať, a to uňho nechceme vidieť,“ pokračuje St.Louis.

Nech urobí aj milión chýb, len nie tie isté dookola. Keď sa v niečom pomýli, budeme musieť vyhodnotiť, či to bolo jednorazové, alebo zlozvyk, aby sme k tomu mohli správne pristúpiť.“

„Zaznamenali sme v jeho hre podstatný rast a súčasťou toho je, že sme ho poriadne ani neusmerňovali. Jeho voľnosť je v tejto fáze veľmi podstatná,“ práve o úspechu Slafkovského v reprezentácii vďaka voľnosti hovoril v minulosti aj Craig Ramsay.

Proti Torontu by mal Slafkovský nastúpiť vo formácii so skúsenými Brendanom Gallagherom a Christianom Dvorakom.

„Je kľúčové, aby hral s hráčmi, ktorí tu sú už dlhšie a hrajú správne, vedú ho svojím príkladom a vie od nich vyčítať, ako hrať. Myslím si, že mu pomôžu ľahšie zapadnúť.“

„Chceme z neho urobiť športovca, ktorý bude kľúčovou súčasťou úspechov tejto organizácie veľa rokov. Niekedy preto musíte robiť veci, ktoré sa na ňom prejavia až o pár rokov. Ak to neurobíte, možno nebude o dva roky taký dobrý len preto, pretože sa bojíte, že zraníte jeho city. Musíte urobiť to, čo je pre hráča najlepšie.

A mám pocit, že práve teraz sa potrebujeme uistiť, že s každým z mladíkov zaobchádzame správne, takže keď budeme pripravení naozaj vyhrávať, títo chlapci nám v tom pomôžu hlavne preto, ako sme smerovali ich vývoj,“ predostrel plány legendárny útočník NHL a dnes tréner Montrealu Canadiens Martin St.Louis.

Pozrite si zostrih akcií Slafkovského z prípravných zápasov Montrealu