Vedenie Slovana: „Prebudujeme káder, chceme viac Slovákov…“

Klik

Futbalový Slovan Bratislava postúpil do jarných bojov v Európskej konferenčnej lige. Do osemfinále postúpili priamo ako víťazi skupiny H.

Vedenie spolu s trénerom Weissom chce v zime prebudovať káder:

V zime nás čaká prestavba tímu. Niektorým hráčom sa končia v lete zmluvy. To musíme vyriešiť. S niektorými hráčmi musíme predĺžiť zmluvy, s ktorými počítame do budúcnosti. Niektorí hráči, samozrejme, odídu, ale taký je futbal, to je život. Musíme aj omladiť káder, máme veľmi skúsené mužstvo, starších, ale dobrých hráčov, no bez takých nemôžete spraviť úspech.

Budeme sa snažiť priviesť troch, štyroch, piatich mladých hráčov s perspektívou do budúcnosti, ale aj s kvalitou, pretože to, že ste mladý, neznamená, že môžete hrať za Slovan. Verím, že budeme mať šťastnú ruku na prestupy,“ uviedol tréner Weiss.

Weissove slová o prestavbe tímu potvrdil aj majiteľ Ivan Kmotrík st.:

„Od nového roka zrejme dôjde v mužstve k zmenám, keďže má dosť vysoký vekový priemer. Chceli by sme aj viac Slovákov, no to budeme riešiť až v nasledujúcich dňoch a uvidíme, čo sa nám napokon podarí zrealizovať, neviem ale, do akej miery sa to dá, aby sme udržali aj kvalitu.“