Wow: Syn legendy NHL bude hrávať na Slovensku!

Slovensko si získava na hokejovej mape znova dobrý status. Najnovšie bude na našich klziskách hrávať syn legendy NHL. Carson Briére je totiž novou posilou HC 19 Humenné!

Ako už napovedá jeho priezvisko, Carson Briére je syn legendy NHL. Jeho otcom je niekdajší vynikajúci útočník a v súčasnosti generálny manažér Philadelphie Flyers Daniel Briére.

Carson má 23 rokov, meria 175 centimetrov a hráva na pozícii centra alebo ako pravé krídlo. Posledné tri roky odohral v tíme Mercyhurst University v lige NCAA. V predchádzajúcom ročníku nazbieral v 30 zápasoch 13 kanadských bodov za 5 gólov a 8 asistencií.

Podľa portálu Elite Prospects podpísal syn legendy NHL s tímom HC 19 Humenné jednoročný kontrakt. Pre Carsona Briéra pôjde o prvé seniorské pôsobene v Európe.

carson briere

Jeho otec Daniel Briére odohral v NHL ako hráč dlhých 17 sezón, počas ktorých zaknihoval 973 zápasov s bilanciou 696 kanadských bodov (307 + 389). V najslávnejšej lige sveta obliekal postupne dresy Phoenixu Coyotes, Buffala Sabres, Philadelphie Flyers, Montrealu Canadiens a Colorada Avalanche

Kariéru ukončil jednou sezónou v tíme Colorada, bolo to v ročníku 2014-15. Hneď od nasledujúcej sezóny sa stal špeciálnym asistentom generálneho manažéra Philadelphie. Od 10. marca 2023 je už oficiálne GM tímu z mesta bratskej lásky.

Okrem spomínaného Carsona Briéra, ktorý bude hrávať v Humennom, má Daniel ešte dvoch ďalších synov. 24-ročný Caelan Briére odohral posledné štyri sezóny v univerzitnom tíme Alabamy. 22-ročný Cameron už hokej nehráva, naposledy v ročníku 2021/22 pôsobil v hokejovom tíme University of Southern Maine.

daniel briere

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: YouTube